Nadýchaný mazel hledá domov: Prodej perské kočky

Kouzlo perských koček

Perské kočky, s jejich okouzlujícím vzhledem a klidnou povahou, si získaly srdce milovníků koček po celém světě. Jejich dlouhá, hedvábná srst a výrazné modré oči jim dodávají nezaměnitelný vzhled. Pokud toužíte po věrném a milujícím společníkovi, perská kočka by mohla být tou pravou volbou.

Hledáte-li "perská kočka prodej" nebo "prodej perské kočky", je důležité obrátit se na ověřenou chovatelskou stanici. Jen tak budete mít jistotu, že získáte zdravé a dobře socializované kotě s průkazem původu. Cena perské kočky se liší v závislosti na věku, pohlaví, barvě a původu.

Péče o perskou kočku vyžaduje určitou dávku pozornosti. Jejich dlouhá srst vyžaduje každodenní kartáčování, aby se zabránilo zacuchání a tvorbě chuchvalců. Pravidelné koupání pomůže udržet srst čistou a lesklou. Důležitá je také péče o oči, které jsou u perských koček náchylnější k slzení.

Přestože je péče o perskou kočku náročnější, krása a láska, kterou vám tato elegantní kočka nabídne, za to stojí.

Výběr chovatele

Výběr chovatele je klíčovým krokem při pořizování perské kočky. Nejde jen o to, abyste si domů přinesli krásné kotě, ale také zdravé a šťastné zvíře s milou povahou. Jak tedy poznat zodpovědného chovatele?

Začněte důkladným průzkumem. Hledejte chovatelské stanice perských koček online, navštivte výstavy koček a ptejte se ostatních chovatelů na doporučení. Důležitá je komunikace. Dobrý chovatel s vámi bude ochotně komunikovat, odpovídat na vaše otázky a zajímat se o to, do jakého prostředí koťátko poputuje.

Při návštěvě chovatelské stanice si všímejte prostředí. Mělo by být čisté, uklizené a kočky by měly působit zdravě a spokojeně. Chovatel by vám měl umožnit vidět koťata s jejich matkou a seznámit vás s jejich původem a zdravotním stavem.

Nenechte se zlákat podezřele nízkou cenou. Pořízení perské kočky s průkazem původu od zodpovědného chovatele je investicí, která se vám vrátí v podobě zdravého a vyrovnaného společníka na mnoho let.

Cena a co zahrnuje

Cena perské kočky se může značně lišit v závislosti na mnoha faktorech. Mezi nejdůležitější patří původ kočky, její věk, pohlaví, barva a délka srsti, ale i chovatelská stanice, ze které pochází.

Obecně platí, že perské kočky s průkazem původu od renomovaného chovatele, které splňují standardy plemene, se pohybují v cenové relaci od 15 000 Kč do 30 000 Kč. Koťata s výjimečným rodokmenem, vzácnou barvou srsti nebo potenciálem pro výstavy mohou dosahovat i vyšších cen.

Naopak, perské kočky bez průkazu původu, neboli "kočky bez PP", se dají pořídit levněji, a to již od 5 000 Kč. Je však důležité si uvědomit, že u těchto koček není zaručena jejich čistokrevnost a zdravotní stav.

V ceně perské kočky z chovatelské stanice by mělo být zahrnuto:

Průkaz původu

Očkování a odčervení

Mikročip

Veterinární prohlídka

Kupní smlouva

Výbavička do začátku (např. krmivo, hračky)

Před koupí perské kočky je důležité si uvědomit, že se jedná o závazek na mnoho let a že péče o ni s sebou nese nemalé finanční náklady. Kromě ceny za samotnou kočku je potřeba počítat s pravidelnými výdaji za kvalitní krmivo, stelivo, veterinární péči a další potřeby.

Péče o perskou kočku

Perská kočka je symbolem luxusu a elegance. Její dlouhá, hebká srst si ale žádá pravidelnou a důkladnou péči. Bez ní se srst zacuchává, tvoří se dredy a mohou vzniknout i kožní problémy. Pojďme se podívat, co obnáší péče o srst perské kočky, abyste si její krásu mohli užívat naplno.

Denní kartáčování je základ. Používejte kvalitní kartáč a hřeben, ideálně kovový s otočnými hroty, který nepoškozuje srst a snadno se s ním pracuje. Kartáčujte jemně a důkladně, od hlavy až k ocasu. Nezapomínejte ani na bříško a oblast za ušima.

Koupání perské kočky není nutné tak často jako u jiných plemen. Stačí jednou za 1-2 měsíce, nebo dle potřeby. Používejte speciální šampon a kondicionér pro dlouhosrsté kočky. Důkladně srst opláchněte, aby v ní nezůstaly zbytky šamponu, které by mohly dráždit kůži. Po koupeli kočku osušte ručníkem a fénem, nastavte ho ale na nízkou teplotu a držte ho v dostatečné vzdálenosti, abyste kočku neopařili.

Péče o srst perské kočky zahrnuje i pravidelné zastřihávání drápků. Používejte speciální kleštičky pro kočky a zkracujte pouze bílé špičky drápků. Pokud si na stříhání drápků netroufáte, svěřte kočku do péče veterináře nebo profesionálního střihače.

Důležitá je i výživa. Kvalitní krmivo s vysokým obsahem masa a živin podpoří zdravou kůži a lesklou srst. Nezapomínejte ani na dostatek čerstvé vody.

Péče o perskou kočku je sice časově náročnější, ale odměnou vám bude krásná a zdravá kočka, která vám bude dělat radost po mnoho let. Pokud si nejste jisti, jak se o srst perské kočky správně starat, neváhejte se poradit s chovatelem, od kterého kočku pořizujete.

Tipy pro nové majitele

Gratulujeme k rozhodnutí rozšířit vaši rodinu o perskou kočku! Tyto elegantní a milující kočky jsou skvělými společníky, ale vyžadují specifickou péči. Zde je několik tipů pro nové majitele perských koček:

Péče o srst: Perské kočky jsou známé svou dlouhou, hustou srstí, která vyžaduje každodenní kartáčování, aby se zabránilo zacuchání a tvorbě rohoží. Pravidelné koupele pomohou udržet srst čistou a zdravou. Investujte do kvalitního kartáče a hřebenu a zvažte návštěvu profesionálního kadeřníka pro kočky.

Výživa: Kvalitní strava je zásadní pro celkové zdraví vaší perské kočky. Vyberte si krmivo speciálně určené pro perské kočky, které podporuje zdraví srsti a snižuje riziko vzniku močových kamenů. Dodržujte doporučené dávkování a zajistěte stálý přístup k čerstvé vodě.

Zdraví: Perské kočky jsou náchylné k určitým zdravotním problémům, jako jsou oční onemocnění, dýchací potíže a polycystické onemocnění ledvin. Pravidelné veterinární kontroly jsou nezbytné pro včasnou diagnostiku a léčbu. Dodržujte očkovací schéma a používejte preventivní prostředky proti parazitům.

Prostředí: Perské kočky jsou spíše klidné a nenáročné, ale potřebují dostatek prostoru pro hraní a odpočinek. Zajistěte jim škrabadlo, pelíšek a hračky. Udržujte je v interiéru, abyste je chránili před nebezpečím venkovního prostředí.

Socializace: Perské kočky jsou přátelské a milující, ale mohou být plaché k cizím lidem. Socializujte je od útlého věku, aby si zvykly na různé lidi, zvuky a prostředí.

Péče o perskou kočku vyžaduje čas a úsilí, ale odměnou vám bude láskyplný a oddaný společník na mnoho let.

Publikováno: 30. 06. 2024

Kategorie: zvířata

Autor: Jáchym Václavík

Tagy: perská kočka prodej | prodej perské kočky