Vstupné do Zoo Ostrava: Objevte divoký svět přírody!

Zoo Ostrava Vstupné

Informace o Zoo Ostrava

Zoo Ostrava se nachází v oblasti Slezská Ostrava a je jedním z největších zoologických zahrad v České republice. Zoo se pyšní bohatou sbírkou zvířat z různých koutů světa, včetně ohrožených druhů. Návštěvníci mohou obdivovat například lvy, slony, žirafy, pandy červené nebo orangutany. Kromě expozic s africkými a asijskými zvířaty nabízí Zoo Ostrava také atraktivní pavilon s tropickými ptáky a plazy. Díky moderním zařízením a odborné péči o zvířata si Zoo Ostrava udržuje vysokou úroveň a přitahuje ročně tisíce návštěvníků.

Ceník vstupného do Zoo Ostrava

Ceník vstupného do Zoo Ostrava se liší podle věku návštěvníka. Dospělí nad 18 let platí vstupné ve výši 200 Kč. Děti ve věku 3-18 let mají sníženou cenu 130 Kč. Pro důchodce a držitele průkazu ZTP je vstupné pouze 100 Kč. Děti do 3 let mohou navštívit Zoo zdarma. Rodinné vstupné pro 2 dospělé a 2 děti stojí celkem 590 Kč. Pro studenty nad 18 let s platným studentským průkazem je cena vstupného také snížena na 130 Kč.

Slevy a akce na vstupné

Vstupné do Zoo Ostrava může být pro některé návštěvníky finančně náročné, ale existuje několik způsobů, jak ušetřit. Děti do 3 let mají vstup zdarma. Pro dospělé je možnost zakoupit rodinný vstupenku s výhodnou cenou. Skupiny nad 15 osob mají nárok na skupinovou slevu. V rámci různých akcí a programů mohou být poskytovány další slevy, jako například ve spolupráci se slevovými portály nebo pro držitele průkazu ZTP/P. Je dobré sledovat webové stránky Zoo Ostrava pro aktuální informace o dostupných slevách a akcích na vstupné.

Otevírací doba a provozní informace

Otevírací doba Zoo Ostrava se mění v závislosti na ročním období. V období od března do října je zoo otevřena denně od 9:00 do 18:00 hodin. V zimním období, konkrétně od listopadu do února, je otevřeno od 9:00 do 16:00 hodin. Zoo má však uzavřeno pouze o Štědrém dnu a na Nový rok. Provozovatelé doporučují návštěvníkům sledovat aktuální informace na webových stránkách zoo nebo sociálních sítích pro případné změny v otevírací době z důvodu nepředvídaných událostí či speciálních akcí.

Tipy pro návštěvníky Zoo Ostrava

1. Připravte se na procházku: Zoo Ostrava je rozlehlá a nabízí mnoho zajímavých expozic, proto si připravte pohodlnou obuv a oblečení.

2. Využijte průvodce: Pokud chcete získat více informací o zvířatech a expozicích, doporučujeme využít služeb průvodce, který vám rád odpoví na vaše otázky.

3. Nezapomeňte na fotoaparát: V Zoo Ostrava narazíte na mnoho okouzlujících zvířat a krásných rostlin, takže si nezapomeňte vzít fotoaparát a zachytit tyto okamžiky.

4. Podpořte ochranu přírody: Zoo Ostrava se aktivně zapojuje do programů ochrany ohrožených druhů, takže pokud můžete, podpořte tuto činnost prostřednictvím dobrovolného příspěvku.

5. Stravování a občerstvení: V areálu Zoo najdete různé restaurace a stánky s občerstvením, kde si můžete odpočinout a dobít energii během prohlídky.

6. Doprava: Zoo Ostrava je dobře dostupná MHD i automobilem, ale doporučujeme využít veřejnou dopravu kvůli omezenému parkování v blízkosti zoo.

7. Program akcí: Sledujte webové stránky Zoo Ostrava nebo sociální sítě pro aktuální informace o speciálních akcích, workshopech nebo setkáních s chovateli zvířat.

Publikováno: 02. 03. 2024

Kategorie: zábava

Autor: Kamil Veselý

Tagy: zoo ostrava vstupné | vstupné do zoo