Hledáte kočičího parťáka? Prodej koček z milujících domovů!

Kočky Prodej

Výběr plemene: Najděte tu pravou kočku

Výběr kočičího plemene je vzrušující, ale s tolika možnostmi i náročný. Neexistuje totiž "nejlepší" plemeno, každé má své jedinečné vlastnosti. Zamyslete se nad svým životním stylem a preferencemi. Hledáte mazlivého společníka do bytu? Zvažte perskou nebo britskou krátkosrstou kočku. Pokud toužíte po aktivní kočce, která se ráda zapojí do her, mainská mývalí nebo bengálská kočka by mohly být tou pravou volbou. Důležitá je i péče o srst. Dlouhosrsté kočky vyžadují každodenní kartáčování, zatímco krátkosrsté méně. Nezapomeňte zvážit i svůj rozpočet, některá plemena jsou finančně náročnější. Navštivte chovatelské stanice a seznamte se s různými plemeny, abyste našli tu pravou kočku pro vás.

Koťata vs. dospělé kočky: Co je pro vás lepší?

Rozhodování, zda si pořídit kotě, nebo dospělou kočku, není jednoduché. Obě možnosti mají svá pro a proti. Koťata jsou roztomilá, hravá a plná energie. Jejich výchova je ale náročnější a vyžaduje více času a trpělivosti. Dospělé kočky už mají ustálenou povahu a hygienické návyky. Snadněji se přizpůsobí novému domovu a nevyžadují tolik pozornosti jako koťata.

Důležitým faktorem je i váš životní styl. Pokud jste aktivní a máte dostatek času, kotě pro vás může být skvělým společníkem. Jestliže ale trávíte hodně času v práci a hledáte spíše klidnějšího parťáka, dospělá kočka bude lepší volbou. Než se pro jedno z nich rozhodnete, zvažte všechny aspekty a vyberte si to, co bude vyhovovat vám i vašemu životnímu stylu.

Cena kočky: S čím vším počítat?

Pořizujete si kočičího mazlíčka a zajímá vás, kolik vás to bude stát? Cena samotné kočky je jen začátek. Koťata s průkazem původu z chovatelské stanice vyjdou na 10 000 Kč a více, zatímco koťátko bez PP pořídíte i za pár stovek. Nezapomeňte ale na základní výbavu – misky, pelíšek, škrabadlo, hračky a přepravku, která vás vyjde na několik tisíc korun.

Dále počítejte s pravidelnými výdaji za kvalitní krmivo, stelivo, veterinární péči (očkování, odčervení) a případné další potřeby. Měsíčně si připravte minimálně 1 500 Kč, v případě zdravotních komplikací se ale náklady mohou vyšplhat mnohem výš. Nepodceňujte proto prevenci a zvažte pojištění pro kočky.

Nákup od chovatele: Na co si dát pozor?

Pořízení štěněte od chovatele je zodpovědné rozhodnutí. Než se pro něj nadchnete, zkontrolujte si pár věcí. Chovatel by měl být členem chovatelského klubu a řídit se jeho pravidly. Štěňata by měla být zdravá, čiperná a očkovaná. Požádejte o prohlídku chovatelské stanice a seznamte se s rodiči štěněte. Všímejte si jejich povahy a zdravotního stavu. Seriózní chovatel se s vámi rád pobaví o všem, co vás zajímá, a zodpoví všechny vaše otázky. Nebojte se zeptat na cokoli, co vás napadne. Pamatujte, že štěně není jen roztomilý společník, ale také závazek na mnoho let.

Adopce kočky: Darujte domov opuštěnému zvířeti

Adopce kočky z útulku je krásný a zodpovědný čin, kterým můžete změnit život opuštěnému zvířeti. V útulcích po celé zemi čekají tisíce koček na nový domov, lásku a péči. Adopcí dáváte šanci kočce, která si to zaslouží. Kočky v útulcích jsou často zdravé, očkované, kastrované a čipované. Pracovníci útulku vám rádi poradí s výběrem vhodné kočky dle vašich možností a preferencí. Pomohou vám s adaptací kočky na nový domov a zodpoví všechny vaše otázky. Adopcí kočky získáte věrného přítele, který vám bude dělat radost po mnoho let.

Příprava na nového člena rodiny: Tipy a rady

Příjezd miminka domů je radostná událost, ale i velká změna. Abyste si první společné dny užili co nejvíc, je fajn se na příchod nového člena rodiny dobře připravit. Co se vám bude hodit? Určitě kočárek a postýlka, ale myslete i na praktické detaily jako jsou plenky, vlhčené ubrousky a kosmetika pro miminko. Nezapomeňte ani na sebe a pořiďte si dostatek pohodlného oblečení a vložky do podprsenky.

Už před porodem si promluvte s partnerem o rozdělení úkolů, abyste se v péči o miminko mohli střídat. Pokud máte starší děti, vysvětlete jim, co se bude dít a zapojte je do příprav. Můžete jim například ukázat fotky, když byly malé, nebo jim přečíst pohádku o miminku. Nebojte se požádat o pomoc rodinu a přátele. Určitě vám rádi pomohou s vařením, úklidem nebo hlídáním.

Zdraví a péče: Jak se o kočku správně starat?

Kočka je úžasný společník, ale aby s vámi prožila dlouhý a šťastný život, potřebuje vaši péči. Základem je kvalitní strava, ať už suché krmivo nebo konzervy, vždy volte variantu určenou pro věk a životní styl vaší kočky. Důležitý je stálý přístup k čerstvé vodě, ideálně v misce z keramiky nebo kovu. Kočky jsou od přírody čistotné, proto jim dopřejte čistou toaletu s dostatkem kočkolitu. Nezapomínejte na pravidelné čištění uší a stříhání drápků. Preventivní návštěvy u veterináře by měly být samozřejmostí, stejně jako očkování a odčervení. Kočky milují hry a aktivity, dopřejte jim dostatek pohybu a zábavy. Pozorujte chování vaší kočky, změny v chování mohou signalizovat zdravotní problémy. Všímejte si, zda kočka dostatečně jí, pije a chodí na toaletu. V případě jakýchkoli pochybností se obraťte na svého veterináře.

Publikováno: 20. 06. 2024

Kategorie: zvířata

Autor: Jáchym Václavík

Tagy: kočky prodej | prodej koček